ימי גיבוש לעובדים, השקעה גדולה במחיר קטן

מקומות עבודה רבים מעוניינים לפנק את העובדים שלהם מידי פעם, ולארגן להם ימי כיף וגיבוש. ישנם אפשרויות רבות לארגן ימי וערבי כיף, כאשר כל בעל עסק או חברה מחליט על סגנון שונה ומתחלף של אירועים. אם אתם מעוניינים לארגן ימי גיבוש לעובדים תוכלו להחליט לארגן לכולם יום סיור בסגווי בערים או בחלקות טבע שונות, תוכלו לארגן מדריך אשר יערוך סיורים באתרי מורשת ונופים, תוכלו גם לעשות ערבי גיבוש וכיף על חוף הים עם קצת כיבוד ואלכוהול, תוכלו לשכור טיולי ג'יפים או טרקטורונים לעובדים, ותוכלו גם לארגן שייט בקיאקים, סיורי אופניים או טיולי סוסים.

מתי מומלץ לארגן ימי גיבוש?

ימי גיבוש לעובדים נערכים במהלך כל השנה, ואין מועדים מיוחדים לערוך אירועים מן הסוג הזה. יחד עם זאת ישנם זמנים מיוחדים אשר ימי כיף והנאה יכולים להיות מצוינים להעלאת המורל של העובדים בארגון:

· לאחר תקופה קשה ועמוסה של עבודה מאומצת או לאחר סיום של פרויקט גדול בו השתתפו כל העובדים, מומלץ לארגן יום של כיף, אשר ישחרר קצת את המתח וישבור את השגרה הקשה. יום גיבוש שכזה יכול גם להיות כאות תודה של מנהלי הארגון לעובדים על כך שהקדישו את מיטב זמנם ומרצם לצורך קידום הארגון, ולהעניק הרגשה טובה לכלל העובדים בחברה.

· לאחר תקופה של שינויים משמעותיים בהנהלת הארגון, פיטורים של עובדים או שינויים ארגוניים כאלה ואחרים מומלץ מאוד לרענן את האווירה, ולארגן יום כיף לכלל העובדים והמנהלים. ימים או ערבים כאלו של הנאה ויציאה מהשגרה יוצרים קשרים בין העובדים ומגבשים את העובדים החדשים והישנים.

· חגים וחופשים: תקופת החגים ותקופת החופשים הם הזדמנויות מצוינות לערוך ימי גיבוש והנאה לעובדים. למעשה, זו הזדמנות מסוימת לארגן ימי גיבוש לעובדים ולמשפחותיהם, מאחר והילדים לרוב נמצאים בחופש.

מה הם היתרונות של ימי גיבוש לעובדים?

ארגון של ימי גיבוש לעובדים טומנים בחובם מספר רב של יתרונות, הנה רק חלק קטן מהם:

· שבירת שגרה: ימי כיף או ערבי גיבוש הם תמיד אפשרות נהדרת לשבור את שגרת העבודה הלחוצה, ולהכניס קצת כיף והנאה.

· מחשבה על העובד: זו היא עובדה ידועה שעובדים אשר מרוצים ממקום העבודה הם עובדים אשר ישקיעו יותר, ויגדילו את התפוקה הכללית של העסק. בונוסים וימי גיבוש וכיף הם אפשרות נהדרת להראות לעובד כי הוא חשוב לעסק, להשקיע בו, ולהפוך אותו למרוצה. אחרי הכל עובדים מרוצים הם מתכון בטוח להעלאת כמות ההכנסות של העסק, ולצמיחתו.

· גיבוש ושבירת דיסטנס: במהלך שעות העבודה קיים דיסטנס מינימאלי בין העובדים הזוטרים לבין המנהלים בארגון. ימי כיף אשר משלבים בין העובדים למנהלים מאפשרים שבירה של הדיסטנס, היכרות בין העובדים למנהלים בחברה, ויצירת קשרים חברתיים בין העובדים.

ובסוף בסוף אפשר גם להתפנות לאתגר הגדול שהוא הלהיט של השנה האחרונה :חדרי בריחה.בהחלט אתגר קבוצתי שמתאים לגיבוש עובדים. זוהי שעה של אתגר מוחי מהנה המלווה בתפאורה ובמשחק חידות שבדרך כלל גם יוצאים ממנו עם חיוך וסיפוק גדול.

לסיכום: עריכת ימי כיף לעובדים הם השקעה קטנה אשר יכולה להניב לעסק הכנסה גדולה בהמשך.